وی پی ان چیست؟

یک شبکه خصوصی مجازی یا یک VPN یک سیستم است که از شبکه عمومی مانند اینترنت برای گسترش یک شبکه خصوصی استفاده می کند.
برای مثال، یک رایانه یا یک دستگاه شبکه فعال که به VPN یک شرکت خاص متصل است، قادر به دریافت و ارسال داده ها از طریق شبکه های عمومی یا مشترک خواهد بود و مانند آن به طور مستقیم به شبکه خصوصی شرکت متصل می شود و همچنان همانند امنیت، سیاست های مدیریت، و قابلیت های زیرساخت های شرکت ها.

استفاده مشترک از VPN

فن آوری VPN معمولا توسط موسسات آموزشی، شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی استفاده می شود و افرادی را از نقاط دورافتاده کار می کنند. مانند یک شبکه WAN یا یک شبکه گسترده ، VPN نیز در اتصال چندین سایت به وسیله فواصل بزرگ استفاده می شود. همچنین اغلب استفاده می شود تا اجازه دسترسی به اینترانت ها را از هر بخش از جهان به یک پایگاه کاربری گسترده تر بدهد. برخی از دانشگاه های دارای شعبه یا شرکت های تابعه در سراسر کشور یا جهان می توانند از VPN برای اتصالات امن استفاده کنن

VPN چگونه کار می کند

دسترسی به شبکه خصوصی از خارج از مکان فیزیکی خود نیاز به یک اتصال شبکه عمومی، یک حساب کاربری و یک رمز عبور دارد. بعضی از زیرمجموعه های امن تر استفاده از نشانه های RSA برای تأیید اعتبار اضافی را استفاده می کنند. یک دستگاه نشانه RSA یک شماره شناسایی شخصی یا پین را که کاربر در طی فرآیند تأیید هویت باید وارد کند، تولید می کند.
پین منقضی می شود پس از یک زمان مشخص و یک بار دیگر تولید می شود. این باعث می شود که یک کاربر مخرب بدون دسترسی به دستگاه Token RSA به شبکه دسترسی پیدا کند حتی اگر او حساب کاربری و رمز عبور را می داند. VPN امنیت ارتباطات را از طریق پروتکل های مختلفی که برای رمزگذاری داده ها منتقل می شود، مورد استفاده قرار می دهد. پروتکل های مشترک IPSec، PPTP، L2TP، SSL و TLS استفاده می شود.

چرا باید از VPN استفاده کنید؟

استفاده از VPN از محیط زیست شرکت فراتر رفته و در حال حاضر توسط شرکت های بیشتری و بیشتر ارائه می شود که ارتباط و ناشناس بودن را ارائه می دهند. اگرچه بخش بزرگی از پیاده سازی VPN هنوز در برنامه های شرکت های بزرگ است، اما افرادی که نمی خواهند مردم در ارتباط با ارتباطات خود با استفاده از VPN ها از امنیت و هویت خود محافظت کنند، استفاده می کنند.
VPN ها همچنین به سایت ها و برنامه های کاربردی دسترسی دارند که از برخی مکان های جغرافیایی مسدود شده اند. کاربر ممکن است نیاز به دسترسی به یک سایت جریان ویدئو که در یک کشور خاص مسدود شده باشد و اتصال به سرور VPN می تواند این درخواست را تسهیل کند. بعضی از افراد همچنین می خواهند فعالیت های اینترنتی خود را مانند بازدید از سایت های شخصی و دانلود فایل ها پنهان کنند، و VPN می تواند کمک کند.

برای خرید پروکسی یا خرید socks5 به صفحه فروشگاه ما مراجعه کنید.ما سرویس ها پروکسی تلگرام , پروکسی اختصاصی را در اختیار کاربران خود قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =